O nás

Jsme manželé, šedesát nám už dávno bylo, takže jsme senioři, důchodci, nazvěte si to jak chcete. Ale umřít se ještě nechystáme a s kovidem už vůbec ne! 

Peněz na rozhazování nemáme, ale špatně si taky nežijeme. To víte, že koukáme na to, jak je možné něco ušetřit a nevyhazovat peníze zbůhdarma oknem, nebo třeba za předražené golfové rukavice.

Na golfu jsme při přátelské hře využili náhodného, ale překvapivě i velmi příjemného setkání s jedním z majitelů holdingu výrobců sportovních potřeb. Holding se nachází mimo EU, ale po dohodě nám pan majitel poslal více než 30 vzorků golfových rukavic. Navíc zajistil i jejich proclení a zaplacení DPH.

Chvilku nám trvalo, než jsme je spolu s našimi známými golfisty všechny otestovali a vybrali z nich 8 nejlepších, které najdete v našem e-shopu.

Pokud jich tam najdete méně, tak to je proto, že už jsou vyprodané a nové ještě nedorazily. Nemůžeme totiž z finančních důvodů nakupovat rukavice po tisících. Nakupujeme po stovkách a z utržených peněz za prodeje budeme nakupovat další.

Musíme přiznat, že nás tato činnost hodně baví. Vnesla do setrvačného života důchodců něco dynamického. Marži máme sice minimální, ale určitý přivýdělek to pro nás je. A hlavně se učíme pořád nové věci. Dopravovat, proclívat, využívat celní sklad, platit DPH předem, používat platební bránu, sjednávat dohody o přepravě atd. Až si někdy říkáme, jestli by nebylo lepší trávit večery a mnohdy i dny nějak jinak, více důchodcovsky. 

Když jsme se rozhodovali, jestli námi prodávané rukavice budou mít na zapínání loga světových značek, zhrozili jsme se z ceny, kterou bychom za používání ochranných známek na rukavicích museli zaplatit. Takže jsme se s panem majitelem dohodli, že si vytvoříme vlastní logo. A zase, za vytvoření profesionálního loga, velká částka. Takže jsme si ho taky udělali sami.

Proto se vám asi náš e-shop bude zdát amatérský, ale to není zdání on amatérský opravdu je. Amatérský, ale provozovaný poctivě a s láskou.

Všechny naše rukavice jsou celo kožené nebo mají kožený základ. (Síťka na dámských letních rukavicích z kožených proužků by asi dlouho nevydržela.) Všechny naše rukavice si můžete koupit i s logem světových značek, ale u jiných prodejců a za jiné peníze. Dlouze jsme zvažovali, zda do popisu rukavic nenapsat i firemní značku, pod kterou se dají za více než dvojnásobnou cenu tyto rukavice koupit. Nakonec jsme ale dali na radu známého právníka, který nám to nedoporučil. Někteří golfisté to poznají sami a jiní ocení kvalitu i bez světového loga.

Krásnou hru vám přejí Jana a Zdeněk